wz

 Program 2008

..Časový harmonogram letošního ročníku..

 

BiKiNi: rokenrollpunk/MB

 Letos podruhé zavítá na VOMB fest punknrollové duo. Míra Urban - kytara, Honza Pavlíček - bicí  vás přesvědčí, že se s malým počtem nástrojů dá udělat velká muzika!

http://www.bikini-music.com/

 

Durmančiny bylinky: acoustic-folk/MB

 Akusticky folkové tělísko z Mladé Boleslavi letos prvně na VOMBu. Je rozhodně na co se těšit!

 http://bandzone.cz/durmancinybylinky

 

 

Kabir Bedi Band: alternative-punk/Praha

 Vlna dobrodružných TV seriálů 80. let proměnila hry nejednoho kluka, který byl tehdy klukem, v heroické dobrodružství, nejedné dívce pukalo srdce, když se z prvního programu ČSTV ozvala znělka toho nejoblíbenějšího. KBB je do jisté míry fan-klubem, do jisté míry samozvaným státním útvarem v tomto našem státě, který holt občas naservíruje svým dětem trochu zpustlé potravy…

http://www.kabir.hlubina.com/

 

VObezdud: houpavý dívčí smyslbeat/Karlín

 "Kapela vznikla roku 2003 pod názvem 5 PIČÍ BEZDUD. Původně se skládala z pěti děvčat: 3 housle, harmonika a zpěv. Složení se postupně měnilo až do dnešní podoby: 2 housle, harmonika, trubka, bas.kytara, bicí a zpěv. . Rádi se převlékají do nejrůznějších kostýmů, hrají v tunelu z Karlína do Žižkova, na ulicích, po hospodách i v klubech. Pořádají výpravy do různých koutů světa a na cestách si hraním i trochu vydělávají. Písničky si vymýšlí sami. Mají rádi přírodu a hlavně koně..."

http://bandzone.cz/vobezdud/

 

Původní Bureš: psychedelicpunkfolkrock/Praha

 "Pražský čtyřčlenný band vznikl v roce 1988 a doposud vydal přibližně deset CD, přičemž to zatím poslední, Cesta z krimu, vyšlo v roce 2006 u Indies. Koncerty Původního Bureše se vyznačují především nadměrným hlukem, minimem tónů a absencí jakýchkoliv změn rytmu. To vše mají na svědomí Fumas (kytara, zpěv), Brut (basa), Markéta (housloviola, zpěv) a Hugo(bicí).

http://puvodnibures.wz.cz/

 

Sedící Kameny: rhtmnblues/Praha

 Kdo nezná syrovou kytaru rokenrolového pekelného anděla Petra Brandy a poetické výlety po Praze a jejím okolí Fanyho Císaře, měl by být při tom, až se do Boleslavi přikutálí jejich kulatej koncert jako jabko.

 http://www.youtube.com/watch?v=192bkzuGZaQ

 

DIN: crossrock/Byšice(střed země)

 Formace DIN se poprvé sešla v únoru 2001. Krom tandemu Michal Praslička - basová kytara a Zbyněk Moravec - Kytara a zpěv, došlo až do současnosti k řadě personálních změn, zejména na bubenickém postu (však víme: bubeníci - lidi kteří se nejvíc motaj kolem hudebníků:) kde se mimo jiné objevil v roce 2006 oblíbený a legendární Květoslav Dolejší!!! Poslední změny: přibrali flétnistku Marušku Jihlavcovou a v září 2007 kapela vsadila na nového bubeníka Filipa Komberce z Neratovic, se kterým se hodlá dostat dál (aspoň do Kralup).                http://stary-mlyn.tym.cz/din.html

 

Bugmen: lo-fi psychedelic/Praha

 "Když kluky omrzí stavebnice i angličáky, obyčejně si založí nějakou kapelu. Komixy, trsátka a žvejkačky se samačkama pak tahaj všude po kapsách. Nic neni víc lo-fi než sídlák na kraji města a tohle je dost možná nejlepší kapela u nás ve vchodě."

http://bugmen.wz.cz/

 

Degtukas: alternativní rock/Praha

 Jsou lidé co nechají se zkazit četbou špatných knih, ve kterých se píše velmi mnoho o věcech o kterých téměř nikdo nic neví, protože toho nikdo nikdy nepotřebuje; A je Filip N. který autory těchto knih z prachu pozdvihne a nabádá k podobné obsesi; Naopak, nic zdravějšího nad apollinairovskou zvídavost! Určující setkání tohoto jedinečného solitéra s pražskou kapelou Degtukas dalo vzniknout podivuhodnému zvuku, atmosféře téměř magického zasvěcení!

 http://bandzone.cz/degtukas
 

3.Kultura: psychnroll /MB

Děti jsou tu doma...

 http://www.3kultura.wz.cz

 

 

 

Papírový Panenky: punk-progressive/Praha

 "Skoro dívčí kapela: Panenky, které se na vás zlobí, poetika rozladěných kytar, punk má mnoho podob, jedna z nich je syrová..."

 http://papirovypanenky.wz.cz/

 


Two men whose love´s music: acoustic music/Zábřeh

 Seskupení tvořící a hrající hudbu na základě vnitřních pocitů, pohnutek a prožitků ve stylu obsahujícím acoustic alternative ethno mystic emotion grungeové a jiné prvky; Skupina patřila v posledních letech k nejvýraznějším objevům zábřežské hudební scény. O to víc bylo překvapivé, když loni v létě oznámila náhlý rozpad. Po půlroce se uvnitř kapely vše potřebné vyjasnilo a na scénu vyráží s novou energií a několika novými členy a nástroji: basová kytara, piano/syntezátor a občas bicí.
Doporučuju nalaďte svá ouška; na

 http://bandzone.cz/twomenwhoselovesmusic mají ke stažení pěkné kousky!!!
 

Širákum: ska-punk/Praha

Hrají od počátku roku 2005. V podhoubí mají svižnější ska, na němž bují a zdárně vegetují vlivy blízké i vzdálené.

 http://sirakum.org/

 

 

 

Veselý písničkář Helmut Muster: překvapení/překvapení

 Další z hudebních tváří v našich krajích takřka neznámého performera Helmuta Mustera. Je to přibližně rok, kdy se Helmut začal nepravidelně objevovat na středočeských pódiích mimo jiné jako rušivý kytarový prvek s 3.Kulturou. Jinak nemůže zapřít své severské kořeny; Z Ústeckého kraje přináší mimo jiné pozoruhodný hudební, umělecký i filosofický odkaz padlé hvězdy nonkonformních scén Rudyara Nargyho. Jen připomenu, že na loňském VOMBfestu sestavil během několika minut z přihlížejících diváků kapelu, která vystoupila pod názvem Zvuky džungle revival a odradila několik slabších povah. Letošní program je však složen z dětských říkaček, takže naopak 9 z 10-ti českých pediatrů Helmuta Mustra dětem doporučuje!

 http://www.freemusic.cz/helmut-muster/

 

 

Literární, výtvarná a jiná scéna:

 

Prázdná Vteřina: handmade časopis/MB, Praha, Olomouc

Vydání 2. čísla radikálního magazínu pro kulturní rozvoj společnosti se neobejde bez nějakého toho úletu. Téma druhého čísla - kulturní recyklace…

http://jfix.blog.cz/

Básnické dílny: (připravuje se)

PAM PAM: divadlo lehkých forem/Nymburk

Zájmové divadelně-filmové uskupení PAM PAM k.s. Nymburk - divadlo nenáročných forem uvede letos premiéru hed několika krátkých amatérských filmů. Připravme se na vyhrocenou absurditu běžného života, dávku improvizace, uvolněného i ztřeštěného herectví.

 http://www.pampam.cz

 

 

 

Zpět