wz

VOMBf 2007

 

 Tak a právě dozrál čas, abych taky něco napsal k VOMBfestu, a vůbec se mi do toho nechtělo, protože to byla akce z mé strany docela vyčerpávající a ohlas nejasný, lépe psát s odstupem času, a tak…

 Tenhle ročník se asi naposled konal v areálu loděnice na Krásný louce, zejména kvůli komplikovanému povolování letošní  (vlastně už loňský) akce, takže příště jinde (raději nebudu zatím uvádět ani kde).

 Zvrácený vkus pořadatelů, nebo publika?

 Počasí uzrálo do předčasnýho podzima, přes den slunko večer ale pekelná zima a to ráno bylo fakt hrozný… ale nic no, pak vlastně nám kiksla taky ta čajovna ale příteli to co jsme vytvořili vlastní snahou byla prostě nádhera: Štěpa s Dančou by se tim prostě měli živit, no, jim to tam slušelo a ještě zachránili rozpočet festivalu! Hele a Sůva má u nás doma ještě hromadu polštářů a hrníčků a konviček, který k tomu účelu zapůjčil. Svijánky mňam mňam, ale 25 l guláše v hajzlu a místo toho buřty! Vstup za lidovku, výstava měla tentokrát úroveň: Mazzi, Sára,  Bára, Honza = ještě jednou díky a jen tak dál a výš… (mohlo by to mít příště nejakej ucelenější společnej koncept, na pár věcech se viditelně shodnete, hmm, to je ale bohužel na vás!!!), a teď k tomu proč vlastně festival především proběhl, totiž hudba: Ze strany Boule (řekl bych vlastně dle názoru liduJ to byl proti loňskýmu ročníku velkej propad, no, dejme tomu: třeba Zvuky džungle revival nepřišli zrovna v pravej čas a dost lidí, který něco podobnýho nečekali se klidilo…, Kaspar von Urbach neuspokojili těch pár punkáčů, který v tu chvíli zevlovali pod pódiem, hele, ale pozor! měli zároveň velký publikum i z jiných řad, myslim že to byl pro řadu lidí velkej objev a koncert se velice povedl, musim pak odkázat na film, kterej se tu natočil; nejsilnější atmosféra patřila rozhodně Kašparům, Flákačům, New Kids a po nájezdu policistů taky do loděnice uklizeným kočičákům z Kočkolitu!!! Tři piči (podle dosavadních statistik) pak neuspokojili nikoho kromě Kozzyho a mě, nebo se pletu? (Nejlepší by bylo na stránkách kultury udělat odkaz na fórum k Festivalu, kde by se rozváděla diskuse, protože jedině tak by mohl festival jakžtakž nabírat dech!!! Kapely, který na to měli, aby rozhýbali publikum vystoupili pak ve špatněj čas a hráli jen asi půl hodinky. Myslím Psychedelický Flákače na odstřel a New Kids Underground!!! A Kultura? Nebyli jsme zdaleka ve formě: zbytečně jsme se nechali unýst k přídavku, ale to znáte, bylo to docela příjemný… Nejkrásnější prostor pak myslim měli HFD a jejich koncert se fakt povedl, hele, jako i pár negativních ohlasů, a tak, ale musíte lidi uznat že nejvíc lidí jakkoliv při smyslech, nebo bez  nich tanšilo právě na Hrdiny!!!

 Jestli pak ze svýho poplivanýho postu filozofa, nebo zevláka, nebo unďáka mohu vykváknout svůj neskromný názor, myslim že největší slabina festivalu tkvěla moji milí hlavně v tom, že vyžaduje dost po publiku, že je poměrně náročnej! = jednak že tu není ten 100% komfort, jako na některých jiných festivalech, ale hlevně, že nějaká hudba je těžší na poslech (než u běžných pracích prostředků), totiž že takhle malej festival není prostě vyhraněnej, jako ty další malý festivaly: totiž punkovej festival, undergroundovej festival, noise festival, folk festival, country festival, metal festival, techno festival, rock pop grunge hc psytrance…, kde člověk prostě ví co má čekat, že to je festival objevující, kde prostě člověk nezná, neví co má čekat, věří pořadatelům????

Zpět